Site Map

Információ

Internet Explorer böngészőknél megjelenítési hibák tapasztalhatók. Ajánlott: Google Chrome.
E-mail küldés ezen a linken lehetséges! Várjuk ligájának híreit, cikkeit, eseményeit...mindent, ami az rFactor (1-2) világával kapcsolatos.

2012. március 11.

WTCC: Monza 2012 - élő közvetítés

Kezd újraéledni a motorsport, a hétvégén rajtol a WTCC, jövő héten pedig a Formula 1. Ne haladjunk még ennyire előre, maradjunk a WTCC-nél...

Verseny 1-2, első forduló, Monza - Olaszország.
Nemrég jelentették be Zengőék, hogy Wéber Gabival vágnak neki az idei szezonnak. Rengetegen megörültek a hír hallatán, hogy két magyar lesz látható a WTCC mezőnyében. Két nem akármilyen versenyző.

Időmérő - 2011.03.10. - szombat:
Michelisz Norbi 10. helyen zárta a Q2-t, Wéber Gábor pedig 12. lett. A Q1 biztatóbbnak indult, de csak indult. Ne szomorkodjunk, hiszen ez egyáltalán nem rossz eredmény. Nem beszélve arról, hogy Norbi a második futamon az első helyről fog rajtolni. Egyenlőre még nem tudhatjuk a rendes erőviszonyokat, azonban az már most látszik, hogy a Chevrolet autói, valamint Tarquini versenygépe gyorsnak tűnik. A Q2-ben nagy volt a forgalom, így még kisebb esélyük volt a Zengő csapat pilótáinak jó kört futni.

Bemelegítő edzés:
A bemelegítő edzésen mindenki a versenybeállítást teszteli, rajtgyakorlatokat végez. Wéber Gabi minden bizonnyal az új motort próbálgatta, amelyet tegnap szereltek be autójába. Norbi a hatodik, Gábor a tizennegyedik helyen zárt Warm up-on. Darryl O'Young bizonyára bosszús lehet felgyulladt autója miatt.

Első futam:
A 2012-es évben először álltak rajtrácsra az autók. Monzáról legyen szó, a kakaskodás az első féktávon elkerülhetett és ez most sem maradt el. Jó versenyt láthattunk. Első helyezett: Yvan Müller, második Robert Huff, harmadik Gabriele Tarquini. Michelisz Norbi a kilencedik, Wéber Gábor a tizenhetedik lett.

Második futam:
Norbi első helyről rajtolt, Wéber Gábor pedig a 12-ről indult volna, de az autóját szerelni kellett, így visszasorolták az utolsó rajtkockára. Norbi nagyon ügyesen ment, de a hetedik körben lelassult a BMW alatta. Egyenlőre nem tudjuk miért. Az biztos, hogy egy elé szálló galambot elütött közvetlenül a lelassulás előtt. Lehet, hogy ez is közre játszott. Végül a nyolcadik lett, Gábor pedig az utolsó helyről a tizenegyedik. Szép teljesítmény. Remélhetőleg hosszú idő után visszapártol a szerencse a magyarokhoz. Hajrá Zengő csapat!